Tuesday, December 20, 2011

Let's Make One Thing Clear...


Size hiç daha önce postlarımızı hazırlama sürecimizden bahsetmiş miydik? O zaman tam sırası. Önce çekim yapabileceğimiz bir yer seçiyoruz ve o yerde ışığın en iyi olduğu noktayı buluyoruz. Daha sonra yaklaşık 30 dakika (ışık kötüyse 45 dakika) süren seri bir çekim yapıyoruz, deklanşöre bir dakikada defalarca basılıyor. Her post çekimi sonrası elimizde yaklaşık 200-250 kare oluyor ve bu kareler sabit poz vererek değil hareketliyken hızlı çekiliyor ki en doğal görünen kareleri yakalayalım. Sonrasında benzer kareler arasından en iyi olduklarına inandığınız kareleri dikkatlice seçiyoruz. Blogumuzda amacımız sadece kıyafetleri sergilemek değil, fotoğrafik değere sahip olduğuna inandığımız farklı duruşları ve estetik görünen kareleri de sergilemek. Bu sebepten her postumuz 15 kareden daha az olamıyor. 5 dakikada fotoğraf çekip, 2 fotoğraf post yapmak bizim için daha kolay olurdu ama blogumuzda oluşturmak istediğimiz konsept bu değil. Az fotoğraf paylaşan blogger’ları da takdir ediyor, beğeni ile izliyor ve saygı duyuyoruz ve onları az fotoğraf koydukları için değiştirmeye çalışmıyoruz. Bunun onların kendilerine ait stilleri olduğunu görebiliyoruz! Kombinlerimizi eleştirmek isterseniz bunu seve seve kabul ederiz buyurun eleştirin, bu çoraplar topuklular ile gitmemiş diyebilirsiniz. Ancak konu blogumuzun konsepti olduğunda, buna kendimiz karar vermeyi tercih ediyoruz. Bu profesyonel olup olmamakla alakalı da değil. Ayrıca, bizim gibi fazla fotoğraf paylaşmayı seven bir sürü profesyonel blogger da var. Tüm izleyenlerimizi seviyor ve değerlerini biliyoruz, takipçilerimiz arasında fazla fotoğraf görmekten özellikle hoşlanmayanlar varsa takdir ederler ki blogumuzun konseptini değiştiremeyeceğimiz için, onlara ufak bir tavsiyemiz var: “Çok sevgili okur, burası bir kere girildiğinde çıkışı olmayan bir korku tüneli değil, daha az fotoğraf görmek istersen ilk 3 kareye bakıp direk aşağıya geçebilir ve sonra da sağ üst köşede yer alan “x” butonuna basarak blogdan çıkabilirsin! ;)”

Böylelikle, post hazırlama sürecimizin hikayesini de paylaşmış olduk. Dileriz karelerden keyif alırsınız, almazsanız da rahatça eleştirebileceğinizi zaten biliyorsunuz! ;)


Have we ever mentioned to you about our post preparing process? Well, then it is time to. First, we pick a place and find out the best spot for the light. Then we make a swift shot which lasts for approximately 30 min (if the light is bad 45 minutes). After each  outfit shot we have around 200- 250 pics which are taken very fast, to catch the most natural looking moments. Then we pick them carefully, pick the ones that reflect the best among the similar ones.  In our blog we present not only the outfit, but also pictures which have a photographic value to us. Different poses and esthetic looks matter to us. Therefore, our each post couldn’t be shorter than 18-20 pics and there is too much effort in it. It would be much easier for us to shot  in 5 min and post only 2 pics  but that is the concept of our blog. We also appreciate and respect bloggers who share few photos and we do not have any attempt to change them. We could see that is their style!  You are more than welcomed to criticize our outfit, you could say these stockings doesn’t look good with the ankle boots that’s fine. But when it’s the concept, we prefer to decide to that on our own. This is not about being professional or not. Besides, there are also many prof bloggers who prefer to put many photos as we do. We appreciate and love all our followers and if there are the ones who do not like to see many photos we have a suggestion for them: “Dearest that is not a ghost train which you can not exit once you enter, if you like to see fewer photos you could check the first 3 pics, scroll down and then push the “x” button on the right top ;)”

So, we shared the story of our post process. Hope you enjoy the pics and if you don’t please feel free to shoot ;)


 
   


Bu kadar ciddi olmak yeter şimdi de Miss D’nin başka bir yüzünü görün :P /  Enough with being cool :p see the monkey D a bit! :Burada aslında poz vermiyordum, Giz ve Dehan müziği açtılar ve o esnada Giz benim müziğe olan tepkimi an be an yakaladı :) / Here I was not posing, Giz and her hubby turned the music on and G caught some moments from my reaction to music :)


 

Tekrar ciddi olma zamanı :p/ Time to be cool again :p

 

 

 

Miss D

Sweat:Twist

Dress: Twist

Inner Skirt, Hat & Stockings: Zara

Shoulder Bag: Gucci

Scarf: Mango

Bracelets: H&M, Twist, Little Soho

Ring: Kısmet by Milka

Sunnies: I.C. Berlin

Ankle Boots:Guess

87 comments:

 1. cokkk emek var icinde ama hepside süper kaliteli görünüyor.

  Mein Blog/Blogum

  ReplyDelete
 2. Bloğa fazla fotoğraf koymanızdan şikayetçi olmak mı??!! Ben ciddi anlamda sizin fotoğraflarınıza bakmaya doyamıyorum. büyük emek harcıyorsunuz ve ortaya mükemmel sonuçlar çıkıyor.. keşke bende sizin gibi çekimler yapabilsem ama o kadar birikimim yok malesef:(( umarım ilerleyen yıllarda:))

  ReplyDelete
 3. Blogunuzu her okudugumda aklimdan her zaman gecer ne kadar emek harcadiginiz ve sirf bu yuzden bastan sona kadar bakar okurum postlari=))

  ReplyDelete
 4. böyle mükemmel bir emek ürününe laf eden adamın alnını karışlarım ben! gitsin başka yerde çene çalsınlar.. kimse benim güzellerime laf edemez! çok sinirleniyorum böyle şeyler olunca.
  neyse konumuza dönelim biz:) her halin bi başka güzel & sevimli & seksi& alımlı Dilem! bide o tütülü elbisen ve ponponlu beren ne kadar yakışmış allahım yareppim. mıncıra mıncıra sevesim var seni şuan:))

  ReplyDelete
 5. yaa ben ne çabuk bitti, öfff demekten kendimi alamıyorum fotolar bitince, insanlar karşısındakinin neresinde eksiği var gediği var onun derdinde, hayattan hiçbirşeyden mutlu olamayan sorunlı insanlar onları diyen, bakmak istemiyorsan gelmessin kardeşim, alnına silah mı dayıyorlar, bakma girmee, ahhh benii çeken bir gönüllü fotoğrafçım olsa, neler çıkar ortaya da işe, benim eşim hatıra fotoğrafı çeker gibi 1 tane çektimi yeter mi demeye başlar :)))
  çok tatlısınız inanın büyük bir zevkle takip ediyorum, kimseye kulak asıp moralinizi bozmayın,

  harika görünüyorsunuz, her tarzı büyük bir ustalıkla taşıdıınız gibi bu da süper olmuş yaa glitter modası hiç geçmese herkes ışıl ışıl olsa dimi kızlar :)))

  sevgiler
  hediye çekilişime beklerim kızlar...

  ReplyDelete
 6. Ben kendi adıma sadece fotoğraf paylaşan, iki kelam edemeyen birçok bloga girmiyorum ama burası blog değil görsel sanatlar müzesi:))Ayrıca gizli teras "sadece poz vermem aynı zamanda iyi de yazarım"ın kanıtı gibi.

  Gelgelelim fotoğraflara marifet makinede değil çoktan anlamıştık biz onu:))

  ReplyDelete
 7. Çok fotoğraf koymanızı mı eleştirdiler? Tamam insanlar eleştiri yapmakta serbest, herkeste eleştirilere açık olmalı ama bloglarda gayet kişisel sayfalar ve herkes nasıl istiyorsa öyle bir konsept oluşturuyor. Kimse beğenmediği blogu takip etmek zorunda değil ki... İnsanlar bu kadar negatif enerji vermeyi nasıl başarıyor ve kendi hayatlarında nasıl mutlu oluyorlar ben gerçekten anlayamıyorum. Fotoğraflarınız ve siz harikasınız!! Emeğe saygı diyorum.

  ReplyDelete
 8. Öncelikle yazıya kocaman bir alkış diyorum,ben buna benzer bi yazıyı yazmayı defalarca düşündüm,hatta taslaklara kaydettim bekliyor,blogların tamamen kişisel bir alan olduğunu unutan insanlara rastlıyorum ve burda bile hırs yapan,negatif enerji saçan insanlar görüyorum,bunun da ne kadar üzücü olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.Dünya zaten gitgide çirkinleşen bir alana dönüşürken,böylesi güzel insanların güzel şeyler paylaştığı şeylere güzel yorumlar yaparak enerji arttırma taraftarıyım.Aynen ben de sizin ve bir çok blogger arkadaşımın itiraf etmeliyim ki kıyafetlerinden önce fotoğraflarına bakıyorum,şu aralar fotoğrafçılığa sarmış bir insan olarak,yaptığınız çekimler beni çok etkiliyor,hatta zaman zaman e-mail atıp,soruyorum da,kızlar sizler gerçekten sadece güzel değilsiniz,bir o kadar da donanımlı ve de alçakgönüllüsünüz...ikinizi de şahsen tanımıyorum ama zaten yazdığınız yazılar,paylaşımlarınız ve bloglara yaptığınız yorumlar bunun kanıtı!!Kendi adıma sizin gibi güzel insanları bilgisayar ekranından da olsa görmekten büyük keyif alıyorum..zaten postlarınızda büyük bir emeğin olduğu çok aşikar,bu da başarınızın sırrı bana göre..Dilem'ciğim her zamanki gibi çok güzelsin..bu sefer bununla ilgili pek bişey söylemeyeceğim :) hızımı alamamışken bi de şunu söyleyeyim,aynen öyle bloglar korku tünelleri değil ve tamamen zevk ve paylaşım için açılmış alanlar,beğenmeyenler o kırmızı işarete basıp,çıkarlar,sevdikleri sayfaları açarlar,insanların da enerjisini düşürmeye gerek yok.Zaten bunca çirkinliğin olduğu dünyada daha fazla çirkinleşmemek lazım bence!!
  Daha çok fotoğraf daha çok kızlar!!
  sizi seviyorum :) ve kocaman kır çiçekleri gönderiyorum size :)

  www.fido-land.blogspot.com

  ReplyDelete
 9. sevgili dilem ve gizem,aslında bir blogda kim,neden fazla fotoğraf olmasını eleştirir anlayabilmiş değilim,bu blog sahibinin kendi insiyatifine kalmış,memnun olmayan,olduğu kadarıyla ilgilenir!Açıkçası ben bu durumu benzer bloglar içerisinden kısa zamanda,hızlı bir şekilde öne çıkmanıza,ve takipçi sayınızın aynı hızla artmasından dolayı oluşan bir nevi kusur arama durumuna bağlıyorum !!! kendi adıma sizde kaliteyi,estetiği görüyorum ve en önemlisi ne kadar emek harcadığınız her bir karede belli... sizi çok seviyorum ve sizi takip etmekten büyük keyif alıyorum.Sizde lütfen bu güzel karelerden bizi mahrum etmeyin ve fazla fazla çekmeye devam edin :)) sevgiyle kalın çok öpüyorum.

  ReplyDelete
 10. Emeklerinize sağlık. Bence sizi kaliteli kılanda bu olsa gerek. gerek fotoğraf kaliteniz gerekse kombinlerin şıklığı. Ben zevkle seyrediyorum gene çok güzel bir iş çıkarmışsınız. Dilem'ciğimin bereli halleri çok hoşuma gitti:))Çoraplarda çok güzel.
  Nice güzel postlarınıza...

  ReplyDelete
 11. ben mutlu olan taraftanım hatta bazen biraz daha olsa dediğim bile oluyo o zamnda tekar tekrar bakıyorum..emek veriyosunuz ve meyve veren ağaç taşlanır hiç kafaya takma eminim memnun olmayan çok az kişidir onlarda yavaş yavaş alışır;) çok beğendim dilem her bi detayı.

  sevgiler..

  ReplyDelete
 12. fotoğraflarınızın hepsi harikaydı ve şimdi anlatmanızla da anladık ki harika olmayı zaten hakediyorlarmış..sizin gösterdiğiniz bu zamanı,emeği çoğu kişi zaten göstermiyor.bende bunlardan biriyim,itiraf ediyorum. o yüzden sen ve gizemin güzelliğiyle harika fotoğraflar görüyoruz.bu yüzden kocaman tşkler size.

  ReplyDelete
 13. bu çoraplar bu ayakkabıyla olmamış cidden desem komik mi? :)

  ReplyDelete
 14. Hep söylüyorum gene söyliceem, size gülmek çoook yakışıyo:D O fotoğraflardan daha çok keyif aldığımı itiraf ediyorum^^

  Emeğinizi ve yaptığınız işin kalitesini takdir ediyorum. Dediğin gibi izlememek gibi bir seçenek de daima mevcut. Biz bayıla bayıla takip edenler burdayız=)

  Dilem harika görünüyosun, bayıldımdan öteye bir yorum yapamıyorum>_< Ama ojelerine ayrıyetten bir kredi vermek zorundayım.

  Öperim sizi muhteşem ikizler:)

  ReplyDelete
 15. Wuuu beybi süpersin yine:) Ahh canım ben sizin ne kadar uğraştığınızı emek verdiğinizi biliyorum ama insanlar bunu anlamıyorlar ve verdiğin cevap çok doğru 3 resim görmek istiyosa baksın sonra kapatsın bu kadar basit. Yok başka bloggerlar az resim koyuyomuş biz çok koyuyomuşuz az resim yeterliymiş.Benim herkese saygım var o koysun ben seviyorum çok koyarım sen seversin daha çok koyarsın. Herkesin kendi blogu, kendi özgürlük alanı, kendi paylaşımı. Bazı insanlara ne desen boş canım.Neyse ben o şirin şapkadan ve senin o şirin pozlarında bahsediyim biraz:) O tütülü etekle şirine olmuşsun sen yaa gelip böle kocaman öpesim geldi seni belki gelirim yakında belli mi olur:) Şimdilik uzaktan öpüyorum:)

  ReplyDelete
 16. kesınlıkle bakmak buyuk keyıf, oncelıkle sansılınız bırbırınız resmını cekebılıyorsunuz , benım guya aldıgım makınenın halıne bak, at cope gıtsın :)) o yuzden yenı makıne alıp soyle guzel kalıtelı fotolar cekmeyı ıstıyorum :))) supersınız , etek , corap,guler yuz hepsııııı hepsııııı on numaraaaaaaa

  ReplyDelete
 17. kesınlıkle bakmak buyuk keyıf, oncelıkle sansılınız bırbırınız resmını cekebılıyorsunuz , benım guya aldıgım makınenın halıne bak, at cope gıtsın :)) o yuzden yenı makıne alıp soyle guzel kalıtelı fotolar cekmeyı ıstıyorum :))) supersınız , etek , corap,guler yuz hepsııııı hepsııııı on numaraaaaaaa

  ReplyDelete
 18. cnm yine güzel bir post, yine şahane bir çekim... fotoğraflar yine dergi tadında olmuş...
  bende çok fotoğraf koymayı seven bloggerlardan biriyim ki bazen tek yada 2-3 tane ile de bitirebiliyorum. ama bu konuda eleştirilmeyi çok doğru bulmuyorum. şöyle ki; herkesin bir tarzı vardır, her bloğunda kendi içinde bir konsepti.. hiç bir blogger zorunlu durumlar oluşmadıkça bu konseptin dışına çıkmak istemez... bu bütün dünya genelindeki bloggerlar için geçerli... her blog aynı fotoğraf sayısında, aynı fotograf boyutlarında ve aynı temalı olmamalı... bir şekilde hepimiz okuyucularımızın isteklerine, görmek istediklerine bloglarımızda yer veriyoruz ancak bloğun konseptine yine karar verici blogger'ın taa kendisidir ki bu konuda eleştirmek bence bize düşmez...
  Ne demişler "ismime değil cismime gel" :))))

  ReplyDelete
 19. HERZAMANKİ GİBİ ÇOK GÜZEL POZLAR... FAZLA FOTOĞRAFLI POSTLAR BENİM DAHA ÇOK HOŞUMA GİDİYOR... KİM TERSİNİ SOYLEDİYSE İLGİNÇ OLMUŞ :))) BİR DE ÇOK KALİTELİ FOTOĞRAFLAR ÇEKİYORSUNUZ :)))ELLERİNİZE EMEĞİNİZE SAĞLIK :)

  ReplyDelete
 20. Ne kadar güzel bir post bu böyle, resimlerle hikaye anlatmissiniz adeta! Dilem'e rock chic tarzini cok yakistiriyorum. Hem zarif, hem asi bir yani var sanki :)

  Fotograflarin miktarini sakiiin azaltmayin, hepsi ayri güzel. Postlarinizi keyif alarak okuyorum!

  ReplyDelete
 21. Bu açıklamayı yapmak bile ne büyük incelik:)))
  Bir sürü şey yazmak istedim bu mevzu üzerine ama siz gayet kibar ve güzelce açıklamışınız durumu. Blogların insanlara ait "kişisel" sayfalar olduğunu unutmamak gerek.
  Bu arada Miss D, kesinlikle o elbiseyi ve o bereyi üzerinden çıkarmamalısın!

  ReplyDelete
 22. verilen emeğe saygı guymayan varsa amaan boşver be güzellik.
  ben bunu bilir bunu söylerim ki,sizin her bir postunuz ilham verici ve görsel şölen oluyor:)
  ben de ne çok isterdim böyle cool pozlar vereyim ama yok gülmezsem acayip gudubet çıkıyormuşum gibi geliyor heheee :))

  tüllü etek,glitter çorap ve botlar beraber enfeeesss olmuş:))

  bu aradaaa çekilişim vaaarrr:)
  PIRLANTA KOLYE ister misinizzzz :))

  http://fashionozge.blogspot.com/2011/12/pirlanta-kolye-hediyem-size1yasinda.html

  ReplyDelete
 23. Ben iyi yapilan her calisma icin sonsuz saygi duyan bi insanim.yapim bu.cok begendigim bi filmi izledigimde mesela,filmin sonunda salonda ayaga kalkip alkisliyorum.icmden geldigi icin..
  Sizlere de saygi duyuorum.butun postlarinizi,fotograflarinizi gercek bi takdirle ve ilgiyle takipediorum.cok basarili.fotografik kaliteye zaten sozum yok.kombinler harika.bunlarin bazilarini belki giyemem,belki begenmem ama size cok yakisio.
  Bilemiorum elestirenler var mi ama,bu emege haksizlik etmek cok ayip en basta.
  Neyse cok uzattim.sevgiyle kalin.ve bu postlari yapmaya devam edin..

  ReplyDelete
 24. MUhteşemsin hayatımmm !! Eleştireyim mi ben de ? Daha çok foto istiyorummm :P bir daha eleştirirsem de gittikçe zayıflıyosun niye ki :// :) Bir eleştiri daha böyle böyle çok güzel post yapmayın :) mjxx !!
  http://nzlsyn.blogspot.com/
  "NasLı with PoLiciaco ×

  ReplyDelete
 25. Ciddi olmak da gülümsemek de size çok yakışıyor.Bu arada saç renginiz inanılmaz güzel ve teninize çok uyum sağlamış.Üzerinizdeki bluzu ben de denemiştim ve bana hiç yakışmamıştı.Siz ne güzel kombinleyip, ne güzel yakıştırmışsınız.Bu kadar uzun zaman ayırıp bloguna en iyisini sunmaya çalıanları da, az zamana az şeyler yapabilenleri de takdir ediyorum.Sonuçta herkes birşeyler sunabilmek adına az veya çok emek veriyor.Her türlü hakkıyla olan emeğe saygım sonsuz. Ama emek hırsızlarına ise diyecek sözüm bile yok! Kısacası her bir kare çok güzel.Ben keyif aldım açıkçası.Haaa bir de o çoraplar da o bootielerle hiç de absürd durmamış, gayet trendy ve hoş.Sonuçta herkes taşıyamaz bu stili:-)) Sevgiler...

  Blogumdaki çekiliş devam etmekte katılmak isteyen olursa buyursun.Tşk.ederim.

  http://papis-style.blogspot.com/2011/12/bir-cekilis-de-papisden-cekilisim-var.html

  ReplyDelete
 26. Kızlar bloğunuzdaki fotoğraflar o kadar kaliteli ki,üzerinde ki emek direk anlaşılıyor...

  Bu sizin ne kadar önemsediğinizi,ne kadar saygı duyduğunuzu ve titizliğinizi göstermiyor mu?
  Böyle birşey ancak takdir edilir;eleştirilecek bir durum olduğuna inanmıyorum..


  Kombine gelince her zamanki gibi harika!
  Ayrıca ojeler de süper olmuş!


  www.margunundunyasi.blogspot.com

  ReplyDelete
 27. BeTwin Us aralık sayısı sayfa 20 :) ne farkı var profesyonel dergi çekimlerinden ?yok işteee :D ponponlu berenle neşeli pozlarını çok sevdim.. benim de var bi talebim;daha fazla yazı istiyorum fotoğraf aralarında napiyosunuz nelerle uğraşıyosunuz son günlerde anlatın yahuu.. öptüm 4. fotoğraftan:D

  ReplyDelete
 28. hepsi gibi bu da ayrı bir şaheser olmuş.muhteşemmmm.ama daha fazla post at merakla hergün bekliyorum :)

  ReplyDelete
 29. merhaba kızlar,

  ben wear a smile'ın blogunda çok fazla fotoğraf koyanları eleştiren kız renkli bilezikler.:)sanırım size bu tarz eleştiriler çok geliyor o yüzden böyle bir post hazırlama gereği duymuşsunuz. sizi bu tarz eleştirilerin rahatsız etmemesi lazım aslında. çünkü yüzlerce takipçiniz var. demek ki böyle düşünenlerin yanında sevenler daha fazla. hem ben blogunuzu takip etmek istemesem basarım o x'e siz merak etmeyin:) ha 1123 ha 1122:) herkes bir şey söyleyebilir eleştiri yapabilir illa çok güzelsiniz kıyafetleriniz ne kadar harika yazmak zorunda değil ki herkes. ha mesela ben bakıyorum fotoğraflara "bunların hiç dip boyası gelmiyor mu yaaa" veya "bu kızlar bu renkte saça nasıl bakıyor ki püsküllenmiyor" diyebiliyorum. özellikle giz'Li teras blogunuzu çok seviyorum. hem samimi hem güzel. santorini ve uphill'de oturan hanginizse eviyle alakalı postları beğenmiştim de.

  yani çok fotoğraf olan postları geçiyorum ben direk. diğerlerini ilgimi çekenleri okuyorum. bana da blogum için "kendi fotoğraflarını koyamayacak kadar çirkinsin" diyen bile oluyor. o yüzden sakin olmakta ve eleştirileri de övgüler gibi karşılamakta fayda var.

  ReplyDelete
 30. Fotoğraflar üstünde emek olduğu çok belli zaten siz bunu demeseniz bile. Emek olan herşey güzeldir. Bazen kötü yorumlar gelebiliyor ama gerçekten daha fena bloggerlar varken bu yorumların size gelmesi bana hoş gelmedi.
  Manikürz harika Miss D'nin :) Bere ise çok şeker,her zaman Miss D'nin sert bir görüntüsü,kıyafeti olsada bi yerlerde sert olmayan tarafı oluyor :)

  ReplyDelete
 31. kızlar hepimiz bukadar yoğunken bunca işinizin arasında, bukadar profesyonel bir blog yazıyorsunuz, moda dergilerine taş çıkartır sizin blogunuzz,kimse sizi üzmesin sinirlendirmesin lütfen! çevremde kime söylesem sizin blogunuzu,hiç blog okumayı sevmeyen arkadaşlarım bile yeni yazı varmıdır acaba diye açıp sizin blogunuzu takip ediyor..
  Miss D herzamanki gibi çokk cool, çok güzelsin hayatım, tütüne bayıldım:)

  ReplyDelete
 32. bana göre fotoğraflar az bile:)daha çok koyun istiyorum ben çünkü bakmaya doyamıyorum...tütü etekleri ne kadar sevdiğimi biliyosunuz o yüzden bu kombine bayıııllldıımmmm!!!nası şeker olmuşsun özelikle güldüğün fotoğrafları çok çok sevdim cnm:)öperim sizi ikinizi de:)

  ReplyDelete
 33. Ah sevgili kardeşlerim :) Size kim bu konuda şikayette bulunduysa hiç kendinizi yorup bu kadar açıklama yapmasaydınız. Tabiki bu sizin iyi niyetiniz ve anlayışınızdan kaynaklanıyor lakin, şikayette bulunan varsa ona da söylenecek çok güzel özlü sözlerimiz var. Ben sözlerin yanına size gelen yersiz eleştirilere karşı kısa cevaplar yazacağım :)

  Örneğin:

  "Al elmayı taşlayan çok olur." Taşları kendinize saklayın lütfen.

  "Kedi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş." Kıskançlık yapmayıp öncelikle kendinizle barışın lütfen.

  "Başkalarının emek vererek yaptıkları işlere bakıp üzülmeyin, sizinde emeklerinizi görüp beğenen ve kıskanan çok vardır."
  Bu sözde son noktam olsun.

  Sanada noluyor diyen olursa hazır burdayken onada cevap vereyim :)
  Ben emeğin başarıya ulaşmasının ve ortaya çıkan güzelliğin savunucusuyum :) :)

  ReplyDelete
 34. Miss D, harika bir cekim olmus yine, iki yuzunu de cok sevdim ben : ) Etegini, sapkani, corabini, takilarini ve oje olayini coook begendim. Kombin, pozlar, cekim hepsi super. Aciklamalar da cuk yerine oturmus, bundan sonra laf eden cikmaz umarim : )

  ReplyDelete
 35. Renkli bilezikler kim olduğunu ve hakkımızda düşündüklerini gayet iyi biliyoruz :) bize bu tarz eleştiriler çok gelmiyor, bugüne kadar 3 kere geldi açıkçası ama bu durumu içselleştirip olayı nefret boyutuna taşındığına şahit olduktan sonra böyle bir açıklama yapma gereği duyduk. Yazıda da okuduğun üzere eleştiriler bizi rahatsız etmiyor, bu yorumlar arasında çorap ve bot yakışmamış ifadesi de var bunun yazılması da hoşumuza gidiyor sonuçta insanlara bir şey sununca beğenilmesi kadar beğenilmemesine de açıyoruz kendimizi, ancak benim yukarıda da belirttiğim üzere çok fotoğraf konulması blogun konseptini oluşturuyor. “Bizim blogger kızlara has” bir özellik olarak nitelediğin bu durum da blogumuzun stiline yönelik bir eleştiri olduğundan bunun anlamsızlığını ifade etmeye çalıştım yukarıda. Aynı zamanda yine senin kullandığın bir ifade olan “iyi ki bir prof makineleri var sürekli kendilerini çekip duruyorlar” da değil olay, bunu göremeyen bir kişi varsa daha da fazlası da olabilir diyerek bunu da açıklığa kavuşturmak istedim. Yüzlerce takip eden olması bizim için çok değerli, ha 1122 ha 1123 diye bir şey yok, biz burada o insanlar için bir şey yapıyorsak 1 kişinin bile varlığı bizim için önemlidir. Biz sadece beğenin aman kötü bir şey demeyin yaklaşımında hiçbir zaman olmadık zaten, anlamış olmanı umuyoruz ki yukarıdaki yazı da zaten eleştirilerin daha fazla yapılmasına teşvik aynı zamanda da blogun konseptine yönelik söylenenlere dair bir şey yapamayacağımızı belirtmek için yazıldı. Sen blonde salad ve fashion vibe gibi bloglara da gidip daha az fotoğraf koyun diyor musun? Aynı mantık. Anlatmaya çalıştığımız da budur. Şahsına söylenmiş olan da blogunun konsepti ile alakasız bir şey ve kim söyledi ise bize fazla fotoğraf koymayın denmesi kadar absürd bence. Böyle şuursuz bir şeyin sana söylenmiş olması bize de “fazla fotoğraf koymayın aman” denilmesini haklı çıkarmıyor aksine bence o da yakışıksız ve normalinde senin yazılarını okuyup eleştirecekse fikirlerini eleştirmeli izleyicilerin. Gayet sakiniz :) ve yazılanları hoşgörü ile karşılıyor ve olumlu olumsuz her fikire değer verdiğimiz için nazikçe açıklama yapma gereği duyuyoruz sadece.

  ReplyDelete
 36. kim ne diyor bilmiyorum ama her fotoğrafa sanat eseri gibi bakıyorum :) Çekimler o kadar başarılı ki bakarken sıkılmanın tam tersine hayranlık duyuyorum :) Siz canınızı sıkmayın.. stiliniz ve blog düzeniniz harika :)

  ReplyDelete
 37. hello gorgeous! I love the shimmery knits here! And the hat is just so adorable, cute touch to an edgy look! the whole concept of your blog is amazing, I love to see all the pictures cause they are perfect, takes time to come up with so many pics and in good quality and that is very appreciated as a reader, show how committed your are with your blog! keep the great job up!

  Cess O. <3 The Outfit Diaries

  ReplyDelete
 38. Canım, canlarım benim.. Sizin emeğiniz göz önünde zaten.. Bu emek öylesine büyük bir saygıyı hak ediyor ki, ama bu eleştirmeyin sakın anlamınada gelmiyor.. Eleştiriler elbet olacak ki olmalı ama onlarda saygı boyutu aşmamalı.. Ben seni, sizi severek takip ediyor, Fazla fotolarına, uzun yazılarına bayılıyorum.. O kadar içi dışı bir geliyorsunuz ki bana, sevgi ile açıp, sevgi ile "x" basmamak elimde olmuyor :) Tatlı akşamlar, öptüm çoh..

  ReplyDelete
 39. Hâla buradayım, "x" basamadım daha :)) Seviyorum sizleri canım :*

  ReplyDelete
 40. ne yalan söyleyim, bazen kiyafetlerden cok fotolarin güzelligine takiliyordum zaten, okadar güzellerki, siz bildiginiz gibi devam edin en güzelini yapiyorsunuz bence :; )

  ReplyDelete
 41. açıklama için teşekkürler. ikinize de hayatınızda başarılar. sevgiler ve saygılar.

  ReplyDelete
 42. Çorapları beğenmediiiiim :)) Daha önce konuştuğumuz için nasıl hazırlandığınızı gayet iyi biliyorum ama anlatmanız gayet iyi olmuş. Kaliteli bir blog istiyorlarsa eğer sizi baz almalarını söyleyebilirim. Bu kesinlikle yalakalık falan değil. Grafiker olduğum için kendi blogumda da ve başka bloglarda da görselliğe önem veriyorum. Ben, siz ve başkaları saatlerini harcayıp emek veriyorlarsa bu kadar eleştirilmeyi kimse haketmiyor. Emek işin içine girdi mi ister beğenilsin ister beğenilmesin saygı duyulması gerektiğini düşünüyorum. O nefrete bağlayan insanların sadece kıskançlığından ibaret olan yorumlardan başka bişi değildir. Hatta belki izlediğin bir blogger bile olabilir baltalamak genelde hoşlarına gider kimin ne olacağı belli olmuyor :) Evet çorapları sevdim ama o botlarla sevemedim. Sevmek zorunda değilim, sevmek zorunda değiller ! Hepimiz burada farklı bireyleriz hepimizin farklı farklı stilleri farklı beğenileri var. Kimse kimseye başka şeyleri beğendirmek zorunada değil. Ayrıca bugüne kadar en fazla 5 detayınızı falan beğenmemişimdir bütün blogu hatim etmiş olmama rağmen :) Güzel kızlarsınız blogunuza girdiğimde fotoğraf kalitenin, güzelliğiniz ile beni mest ediyorsunuz. Söylediğiniz gibi bakmak istemiyorlarsa çıkarlar sonuna gitmek zorunda değiller ööööffff sıkıldım resmen kendimi ifade etmek için şiştim valla :)) Allah size sabır versin !! Kimse için kendinizi değiştirmeyin, ifade etmeyin, çoraplarınızı çıkarmayın :)) Anlayan anlıyor zaten :) öptümm !

  ReplyDelete
 43. Cnm bence resimleriniz mukemmel..en cok isiklari seviyorum sizin resimlerinizde..gunes o kdr yakisiyor ki ikinize de bakmaya doyamiyorum ben..daha cok koyun resimmmm gozumuz gonlumuz acilsinnnnn

  ReplyDelete
 44. Kombini çok beğendim.

  Hem ne kadar çok fotoğraf o kadar iyi iş.

  ReplyDelete
 45. Rock Chick :) süper kombin, süper fotolar,e kıskanıp da sataşanlar olacak tabi boşverin :))

  ReplyDelete
 46. fotoğraflarınıza keyifle bakıyorum... bol bol inceliyorum hatta fotoğraf sanattır deyip bir süre kurslara katılmış biri olarakta nasıl başarılı olduğunuzu ( çeken kişinin ellerine sağlık )görüp ilham bile alıyorum... bu bloğa gösterdiğiniz ciddiyetin bizlere gösterdiğiniz önemin o kadar farkındayım ki bu farkındalık benim bu bloğa sevgimi arttırıyor... başarılarınızın bolca çokça devamını diliyorum :)

  ReplyDelete
 47. Siz ne tatlısınız ya :))) bir de dikkate alıp cevaplıyor ve acıklama yazıyorsunuz :) zaten sizi cok sevdigimi biliyorsunuz böyle ugrasıp tek tek ilgilenmek özen göstermek ne kadar emek,özveri isteyen şeyler, sırf bunun ıcın takdir ederim her seyden önce. fotograflar sadece moda,stil anlamında değil. fotografcılıktan anlayan bır arkadasımla baktıgımda onu da hayran bırakan kareler.. kombin iyi güzel o ayrı. ben o corabı baska bı tarz ayakkabıyla kombinlerdim mesela ama miss D zaten durusuyla tavrıyla bıle bu tıp detayları gozden kacırtıyor bır butun halınde sunuyor. Pek bir cici post olmus, kocaman kocaman öperim güzellikler :)

  ReplyDelete
 48. Ay pes diyorum sizinle tanışmayı cok istiyorum enerji veriyorsunuz bana duşunun ben ne giydim postlarıma bayılsam da imkanlar dahilinde yapamıyorum ama su bir gercek size bayılıyorum ve sizin beni takip etmeniz de cok mutlu ediyor beni ;)) keza cok fena pozlar çeksemde makinemden kaynaklı elimden geldiğince yayınlamaya çalışıyorum ...immm bu kadar guZel olmanın sonucu bu bence güzellikler ...sevgiler size en kocamannnnnnindannn

  ReplyDelete
 49. ben de gayet beğendim emeğinize sağlık hem bayılıyorum sizin fotolarınıza bakmaya ayrıca Dileeeem sen hiç ciddi olma gülünce daha bir harika oluyorsuuuuun bayıldım :))))

  ReplyDelete
 50. giz tatlım herşeyi cok güzel bir dille anlatmışsın. Tum yorumları okudum biliyomusun. Cunku ben de bazı anlamsız commenylere cvp yazsammı yazmasammı aman ne uğrasıcam değmez deyip yazmıyorum ama burda gorunce de sevindim. Aslında genel olarak herseye bir cvp olmuş. bu kşisel bir blog ve sayfa yapısı duzeni fotoğraf yapısı dili kşiye ozeldir. Birinin evine girip tuzluk niye burda , bu kadar cok çiçek konurmu salona demekk gibi bişey. Beğenmiyosan sen kendi evine koyma:)

  Ben de fotoğraflar bitince uzulenlerdenim. Türkiyede en çok emek harcanan kişsel moda blogu kesinlikle sizinki. herkese tavsiye ediyorum ve mutla geri donus olarak aa süperler yorumunu alıyorum:) yani siz boyle bildiğiniz gibi devam edin. Boşverin boyle yorumları dicem ama işte sinek kucuktur mide bulandırır misali 1000 yorumda 1 de iyi niyetli olmayan yorum gelse can sıkıyor.. ha ben bazılarına guluyorum . Valla kahkaha attığım bile oldu:))


  aman bosver gelelim su kulaklı bereye. Deilemin o kulakklı sevimli haline bayıdlım. Neşeli pozları daha sık vermeli kesinlikle.. etek corap ayakkabı hepsi ayrı güzel cnm..

  ReplyDelete
 51. merahaba yeni blogeer'ım bennnn=) blogunuza fotolara bayıldım tekipteyim sizi.bende beklerim bloguma=)

  ReplyDelete
 52. canım bence bu tarzda açıklama yapmanıza bile gerek yok... sizi bilen biliyor dediğin gibi istemeyen beğenmeyen kapatır bakmaz zorla değil... Ben size hep imreniyorum, kılık kıyafetinize falan değil ama yanlış anlaşılmasın çünkü her birimizin bir tarzı bir yaşam stili var apayrı insanlarız, benim sizde imrendiğim nokta bir kere ikiz oluşunuz:D ayrıca fotoğraflarınıza bayılıyorum yani teknikleri neyse her birini öğrenmek istiyorum bunun için de önce makina almam gerekiyor :D bir makinem olunca kendimin değil belki ama gördüğüm herşeyin resimini çekerek herkesi bıktırabilirim bende...neyse gelelim kombine, özellikle kazağını pek beğendim, twistten almışsın en kısa zamanda ben de gidip bakacağım...

  ReplyDelete
 53. Her post bir sanat eseri gibi benim nezdimde.Çok emek verildiği belli ve bu kadar çok sevilmeside haklı bir sonuç.

  Ben bu şapkaya bayıldım.Çok tatlı, çok şirin tam benlik.Birde arada neşeli fotoğraflarda olması çok güzel olmuş.Farklı bir bakışla sizi görmek çok hoşuma gitti.Özel hayatınızda, çok güler yüzlü ve kibarsınız bunu zaten bilen şanslı kişilerdenim.Blogdada görmek ayrıca hoşuma gitti.Çok öpüyorum ikinizide.

  http://www.ahuatesel.com/2011/11/my-first-givaway-yargc-necklace.html

  ReplyDelete
 54. ben blogunuzu gayet severek izliyorum.. evet cok fotograf yüklüyosunuz ama simdiye kadar amaan bunlar da ne diye bu kadar fotograf yüklüyorlarsa.. demedim.. herkes kendi nasil istiyorsa öyle hazirlamali postlarini..
  ben mesela blogumda hic yarisma düzenlemedim izleyici sayim artsin diye cünkü blogumu sadece seven okusun takip etsin istiyorum hirs yapmadan.. ama hediye yarsimalarini yapanlarin hakkinda da aa bak sen yanlis yapiyosun hirs yaptin diye gecirmiyorum icimden.. cünkü herkes bu konuda özgür.. herkesin post yazma seklide farkli bunu kabul etmek lazim =)

  bide bi sorum daha olcak.. photoshopta oynuyor musunu fotograflarla

  ReplyDelete
 55. Çok hoş olmussun D'cigimm yine çok yakistirmissin...
  Bu arada elinize ağzınıza saglık. Çok guzel yazmışsınız ...insanların başarılı ve guzel insanlara karsı bu garip hırslarına anlam veremiyorum. İsin komik tarafı da hem laf ediyorlar hem de hergüne baslar başlamaz blogu açmadan da edemiyorlar!!!

  www.buketpoyraz.com

  ReplyDelete
 56. Simli şeyleri çok seviyorsunuz, bense hiç sevmem ama size acaip yakışıyor, bu çekimlerde çok güzel olmuş. İnsanların ne dediğini boşverin nasıl mutluysanız öyle devam ;)

  http://rainbowgatherer.blogspot.com

  ReplyDelete
 57. Dilem'in gülerken çekildiği fotoğrafların hepsi birbirinden şeker oluyor yaa,Giz yakaladığın pozların hepsi de çok güzel,eline sağlık :)

  Ama sıra cool pozlara geldiğinde Dilem tamamen farklı bir karaktere bürünüyor,yaptığınız çekimler bana sanki ünlü bir markanın lookbookunu inceliyormuş hissi yaşatıyor.

  Bol fotoğraflı postlar olması da beni çok mutlu ediyor,dediğin gibi bloga giren izleyici eğer çok fotoğrafa bakmaktan sıkılıyorsa sadece birkaçını inceleyip çıkmakta serbest :)

  ReplyDelete
 58. İşte zaten bu verdiğiniz emek ve değer sizi farklı kılıyor birçok bloglardan canlarım...İyiki varsınız...Seviyorum sizi öpüldünüz...

  ReplyDelete
 59. Ben bu blogun her şeyini çok seviyorum,bu şekilde çok güzel zaten;)

  Fotoğraflar harika,kombine de bayıldım.Etek ve şapka çok sevimli,bileklikler de bu kombine çok yakışmış;)
  Amma "çok" kullandım yorumda ama bu blogda güzel şeyler o kadar "çok" ki=)

  ReplyDelete
 60. Süper fotolar kim sıkılır ki bunlardan??!!! http://trendsum.blogspot.com/

  ReplyDelete
 61. sanırım biri fotoğrafların çok olmasına laf etmiş ama bence olması gerekn bu =) siz çok ciddiye alıp gerçekten özenerek yapıyorsunuz bence bunu yermemek taktir etmek gerekir :) süper olmuş yine kocaman öpüyorum sizi

  ReplyDelete
 62. Kızlar, blogunuz gerçekten de kriterleri yüsek bir blog, çok başarılı ve benim de kesinlikle önem verdiğim şeye sizin de önem veryor olmanız çok güzel... Tek bir noktaya bakıp herkesi aynı sınıfta kategorize eden zihniyet sığ bir zihniyettir... Kimisi çok fotoğraf ile kendini ifade eder kimisi uzun metinlerle, hatta o kadar ilginç blog örnekleri var ki yurt dışında, kimileri tek bir fotoğraf ve bir cümle ile o gününü anlatıp çok şirin ve kendine has bir anlatım şekli bulmuş... Örnek versem her türün başarılı örneği o kadar çok ki, kimisi sadece metinle götüdüğü blogu sayesinde çok ünlü bir yazar oldu kitap çıkardı, kimisi çektiği başarılı fotoğraflar sayesinde yavaş yavaş fotoğrafçılığa soyundu, kimisi de fotojenikliği sayesinde modellik teklifi aldı, hepsi de Türk blogları üstelik...

  Benim düşüncem ise tamamen görsellikten yana, benim konseptim de gotoğraf üzerine... Ne kadar iyi yapılır yapılmaz bu kişilerin elindek imkanlara, yukarıda birisinin de dediği gibi birikimine ve hayata bakış açısına göre değişir...

  Ben her postunuzu zevkle okuyor, hatta çok beğendiğim hit pozlarınızı bilgisayarıma bile kaydeediyorum ki ilham almak mümkün olsun... Sonuçta insanlar etkileşimle ve kendi sahip oldukları birikimleri br araya getirdiklerinde ortaya her yeni gün daha da güzel bir iş çıkar...

  Çok konuştum, çünkü olumsuz eleştirilerin, haksız yargıların kurbanı olan bir bloggerım ben de, yıllar boyu bu işi yaptım ve sonunda dışarıya yeniden küstüm, çünkü insanı bezdiren diyaloglarla uğraşacak halim yok... Sessiz sedasız bütün blogları izliyorum son kararım böyle...

  Sizi yürekten sevdiğimi bilin, çünkü işini iyi yapan, iş bile demek bana göre basit kalıyor, sevdiği şeyi iyi yapan kendini iyi ifade eden insanları çok severim...

  Yolunuz açık olsun, başarılarınız daim olsun...

  ReplyDelete
 63. ben gulen fotograflari cok sevdim :)

  http://fashiononboard.blogspot.com

  ReplyDelete
 64. CANIM KULLANDIĞIN HER PARÇA AYRI GÜZEL AMA BEN ŞAPKANA BAYILDIMMMM!!!! ÇOK YAKIŞMIŞ, ÇOK EĞLENCELİ.. BUARADA MİSS DNİN DİĞER YÜZÜNÜ ÇOK SEVDİM HEP GÖRMELİYİZ ÇOK ŞEKER;)
  http://editorist1783.blogspot.com/

  ReplyDelete
 65. Canim okadar guzel bir kombin ki bayildim. Cok hos gorunuyorsun. Resimler kusursuz. Yine cok cok guzelsin.

  http://modasihiri.blogspot.com

  ReplyDelete
 66. Çekimler çok güzel duruyor. Yılbaşı hediyeleri olarak artık herkes farklı ve ilginç yılbaşı hediyesi bekliyor, http://www.buldumbuldum.com/hediyesi/yilbasi/ tarzında ilginç hediye tavsiyeleri olan var mı?

  ReplyDelete
 67. ben sizin fotograflarinizi cok Cupcake buluyorum. kendinize has bir konsept yaratmissiniz ne guzel.

  ReplyDelete
 68. resimlerin yine harika, fazla söze gerek yok :)

  ReplyDelete
 69. ah miniklerim,ah bebeklerimm,ah birtaneciklerimmmm....böyleee prof fotolar zaten üstünkörü çekilmiş olamazlar.ayrıca sizi görmekten sıkılmakmı?
  nıck nıck nıck çok yanlış,çok ayıp birdaha duymayayım.ikinizide mıncıklayıp kaçıyorum

  ReplyDelete
 70. Eleştiri tamam da, ben emeğe saygısızlık edilince kızıyorum doğrusu. Ben de mesela çok fazla yazı okuyamıyorum internette, yazılar uzun oluca bazen direkt resimlere geçiyroum ama hiç kimseye de sen niye bu kadar uzun yazıyorsun demek aklıma gelmez. Sonuçta bir emek harcanmış, ortaya birşey çıkartılmış. Dediğin gibi, isteyen okur, istemeyen okumaz. Herneyse, çok güzel ifade etmişsiniz kendinizi zaten, fazla söze gerek yok. Fotograflar süper gene. Ben sanırım ilk defa görüyorum gülerkenki fotograflarını Dilem in, iki türlü de çok güzel görünüyor. şapka çok sevimli. Ben özellikle çorapları çok beğendim, kesinlikle fark yaratmış. Öpüyorum ikinizi de

  http://denizsaatcioglu.blogspot.com/

  ReplyDelete
 71. Miss D'cim, acaba coraplar olmamis mi diye baktim, sen deyince;) Ama hayir! Corap icin cok aykiri bir boy olsa da, giydigin her sey oyle uyumlu ki (kazak-corap, omuz detayi- etek, canta-ayakkabi), o da tamamliyor anlayamadigim bir sekilde;) Belki de bacaklarinin kiskandiran guzelligindendir:D
  Eglendigin fotograflarda bir o kadar da beni eglendirdi, gulumsetti;) Bol bol gul bize;)
  Ojeleri boyle denemek icin yazdim aklimin bir kosesine;) Hem de ayni renkleri denemeliyim;)

  Fotograf cekiminizle ilgili aciklamani bir kez de sizin agzinizdan duymus olduk. Ama zaten cok asikardi, ne kadar ozenli calistiginiz. Hic bir post kalite cizginizden sasmadi. Ondan cok seviyorum ya burayi;)

  ReplyDelete
 72. belli zaten canım bu kadar özenle hazırlandığı..hep kaliteli işler oluyor sonunda.....ellerinize sağlık:)

  ReplyDelete
 73. aşkım, çekimlere gösterdiğiniz özenin en yakın tanıklarından biri olarak sadece sizi gönülden tebrik etmekle yetinmek istiyorum, benim bu konudaki düşüncem zaten belli.. :)
  bir de yeri geldiği için teşekkür etmeden de geçmeyeceğim çünkü yaptığınız her posttan, çektiğiniz her kareden ayrı ayrı keyif alıyorum, fazla ara verdiğiniz zaman ise cidden eksikliğinizi hissediyorum..

  dilem'in tütü eteği ve simli çorabı çok tatlı durmuş çıtır bacaklarında :) çok beğensem de kendime yakıştıramam bu çorabı ama onda harika görünüyor.. beresine de ayrı bi bayıldım tatlım :)
  yine harika bir produksiyon olmuş, gülen ışıl ışıl yüzünü görmek çok iyi geldi <3
  öpüyorum ikinizi de tatlım.. :)

  ReplyDelete
 74. bu parıltılar size çok yakışıyor=) dilemin çoraplarına ve tül detayına abyılım ve güldüğü fotoğraflar ne kadarr farklı yansıtmış. çok hoş gorunuyorsun dilem!=)
  birine mi kızdınız siz?

  ReplyDelete
 75. harikaaaa..ama daha çok post daha çok istiyoruz:)

  ReplyDelete
 76. Dilemcim çok şeker görünüyorsun, ben senin hem durgun hem hırçın bakışlı halini de seviyorum ama gülmek ciddi anlamda çok yakuşmış, bol bol görmek isterim.
  Şıklık sadece görsellikte değildir, aynı zamanda tavırdır, kişinin karakterini de yansıtır. Eleştiriye öyle güzel bir uslupla cevap vermişsiniz ki daha ziyade dikkatimi çeken bu oldu.
  p.s : kendi stil fotoğraflarımı hala koyamadığım için kendime kızmalı mıyım ? :p

  ReplyDelete
 77. hiii nasıl kaçırmışım bu güzel postu been :) Herzamanki gibi çok şıksıınızz :) Blogumdaki Marc Jacobs-Lola parfüm çekilişime bekleriim :)

  ReplyDelete
 78. set arkası en sevdiğim kısımdır benim de, sizinki de çok samimi ^^

  ReplyDelete
 79. Tatlim bu sitenin editoru de genel yayin yonetmeni de sizsiniz :) blogunuzu nkdr severek takip ettigimi her firsatta soyluyorum . fotograf kaliteniz, kombinleriniz, styling ve cekim mekanlarini hepsini titizlikle yapiyorsunuz.

  Yine cok hos bir kombin! Dilem, cok seker olmussun bu bereyle:)

  Sevgiler

  http://trendydolap.blogspot.com/

  ReplyDelete
 80. Ben geldimmm ^_^

  Dilem'cim sen git gide daha da mi zayifladin tatlim,incecik kalmissin.
  Ama yine de seni gormek guzel,ozlemisim seni ve Gizem'i.

  Post olusturma sureci,hazirlik asamasi ve her detayi okumak guzel,inan bu verdiginiz ozen o kadar belli ki,sizden sonra diye bir milat olustu benim gozumde,blog dunyasi icin,gercekten,o kadar guzel bir cizginiz var ki,o kadar guzel fotograflar cekiyorsunuz ki,bircok insan imreniyor,cok takdir ediyorum ikinizi de.
  Begenmeyen okumaz dedigin gibi.
  Elestirmek cok kolay,uzun yazmissin,kisa yazmissin,yok o corap olmamis,neye gore ,kime gore?
  Bence hic o tur yorumlara takilmadan,ayni sekilde devam edin siz,ben cok takdir ediyor,begeni ile takip ediyorum sizi.Iyi ki gelmissiniz blogger ailesine...
  Hic de uyumsuz giyindiginizi gormedim ben ayrica,kiyafet ve kombinlerinizin her detayini seviyorum ki detaylara ne kadar onem verdiginizi de biliyorum.

  Cok opuyorum tatlim ^*^

  ReplyDelete
 81. kahvaltı yaparken izlemek ayrı bi zevkli oldu tüm fotografları ♥ ışıltılı corap'ı cok sevdim cok iyi düşünmüssün ♥

  ReplyDelete
 82. OMG i LOVE the sunnies...which one are these..guenther n? Have to have this :)
  U look gorgeous by the way ;)

  ReplyDelete
 83. İLGİNÇ = fotografsanattir.blogspot.com

  ReplyDelete
 84. Merhaba, sizi keşfetmem,http://icimdengeldigigibii.blogspot.com/2012/11/elimde-74-yllk-bir-gazetetarihe.html deki yorumunuz sayesinde oldu.
  Çoğumuzda vardır, bazan bir söz, minik bir ayrıntı, hoşa giden bir görsel, peşine düşüp izlemeye neden olur.
  İşte ben de oradaki yorumunuzdan ve blog adınızdan etkilenip, takıldım peşinize.
  Blog adı ne hoş, Be Twin Us diye çağrıda bulunuyor, ama Between Us da olabilir, aa ikizlermiş, hmm, o zaman be twin us diyorlar diye diye bu sayfaya kadar geldim.
  Yazılanları okuyunca da ne sebep böyle bir yayın yapmışlar acaba diye tüm yorumları ve haliyle sizin verdiğiniz cevabı da okudum.
  Bu noktada ben de bir şeyler söylemek istedim.
  Bu yayınınıza kadar, cidden dergi kıvamında bir blog gezdiğimi, poz veren güzel kişinin-kişilerin model mi yoksa amatör mü; fotoları çeken amatör mü yoksa profesyonel mi diye düşünüyordum geriden geriye.Sorularıma cevap da almış oldum.
  Son olarak, zevkleri, güzellikleri kadar etkili birer şahsiyet olan kişilerin blogu hazırlayıp yayına sunduklarına ve estetik duyguları kadar akıllarının da kuvvetli olduğu hükmüne vardım.
  Görsel bir alan olan moda içerikli yayınladığınız blogunuzun son derece estetik çekimlerini çok beğendimi söylemeliyim.Buradan kendime not: olmuyor, fotoğraf çekimi konusunda bilgilenmelisin!
  Keyifle izleyeceğim blogunuzu.
  Sevgilerimle.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Merhaba, ne kadar içten yazmışsınız günlük koşturmaca içerisinde bu satırları okurken somut bir şekilde mutlu olduğumu hissettim :) çok teşekkür ediyorum minik bir ayrıntının peşinden buraya gelip bizi tanımak, anlamak için zaman ayırdığınız için. Sonra samimi beğeniniz ve önyargısız olduğu gibi bakabildiğiniz için :) genelde demeyeyim ama bazen insanlar olduğu gibi değil görmek istedikleri gibi görüp sırf moda blogumuz var diye içini boşaltmaya çalışabiliyorlar. Diğer blogum gizli teras'tan tanıyıp buraya gelenlerde bu önyargı olmuyor ama ilk kez direk betwin us'a gelip de estetik duygu dışında düşünce tarzımıza da değer veren ve samimi bir şekilde değerlendiren birisi oldunuz. En çok da bunun için teşekkür ediyorum size, iyi ki geldiniz iyi ki varsınız :)
   Sevgiler.

   Delete