Monday, November 03, 2014

A Shiny, Bright Day in Florence!
 Bu sene bayram tatilinde evde oturunca 29 Ekim'de bir yerlere gitmeye karar verdik. Eşim havaların bozuk olması sebebi ile Alaçatı'ya gitme konusunda ısrarlı olsa da ben Ege'yi önümüzdeki yaza kadar görme hevesi içerisinde olmadığım için yağmurlu da olsa yurtdışına gitmek istedim. Şansımıza 5 gün boyunca güneş hep ışıl ışıl gökyüzünde parıldadı ve ilkbahar tadında bir tatil geçirdik! Floransa'nın ilk güneşli kareleri sizlerle! ;)  

Since we stayed at home last Eid holiday we decided to go to somewhere for 29th October holiday. My husband wanted to go to Alaçatı (due to bad weather conditions in Europe especially in this season) but since I had no intention to visit İzmir till next summer insisted on going to Europe no matter what! It was incredible the weather was just like spring, it was sunny for 5 days, we enjoyed the every single minute of the shiny bright sun! First sunny pictures of Florence is with you! ;)   

Wearing, Yargıcı cardigan & scarf / Mango tee / Zara skinny jeans / Balenciaga bag / Miu Miu shades / Boyner slip ons

6 comments:

 1. beautiful pics!

  http://www.thefashionprincess.it/

  ReplyDelete
 2. Floransa'nın tam zamanı! Tam oturduğun yerde benim de pozum var sanırım benim yaşamak istediğim yer Floransa ya da nehrin kıyısında bir yer :)

  ReplyDelete
 3. The photos are really amazing!! And love your outfit.

  x
  www.thecherryfactor.com

  ReplyDelete
 4. Su soguk Paris gunlerinde icimi isitti bu fotograflar tatlim hadi PAris'e de gelin artik <333

  ReplyDelete
 5. hava harikaymış ve sen her zaman ki gibi çook güzel ve tatlısıınn <3

  ReplyDelete
 6. güzel görseller
  http://meleginhediyeleri.blogspot.com.tr/

  ReplyDelete